O MNIE i O BLOGU

"Prosta sukienka" to przede wszystkim blog na tropie ubrań i dodatków dobrej jakości. 
Kryterium wyboru rzeczy jest poza tym ich prostota i jest to mój subiektywny wybór.

Dlaczego tak?
Jak prawie każda z nas mam za sobą długą wędrówkę, jeśli chodzi o komponowanie mojej własnej garderoby, podczas której nieobce było mi błądzenie po różnych trendach, które do mnie nie pasowały, kupowanie ubrań przypadkowych i wykonanych z bardzo kiepskich materiałów, zagracanie szafy przecenami, przecenkami, okazjami (a pewnie było i więcej "grzechów").

Z wiekiem, kiedy człowiek zaczyna cenić swój własny czas i dochodzi do niego, że takie ganianie za wmówionymi nam "must have" i "ostatnimi krzykami mody" nie jest niczym innym, jak czasu trwonieniem, powiedziałam: DOŚĆ. 

Przejrzałam swoją szafę, opróżniłam z wszystkiego tego, co uznałam za zbędne (i pomyśleć, że to jeszcze przed lekturą "Slow fashion" Joanny Glogazy;)) i buduję swoją garderobę od nowa. Świadoma już tego, co potrzebuję, zwracając przede wszystkim uwagę na porządne materiały i tkaniny (pożegnaliśmy się już uprzejmie z poliestrem i akrylem), które mają mi posłużyć dłużej niż jeden sezon (bo naprawdę nie mam już ochoty szukać jakiegoś ubrania na ostatni moment latając po sklepach z wywalonym językiem na brodzie) i w których będę się czuła ubrana, a nie przebrana.
Stąd ta prostota, która jest dla mnie ponadczasowa, chociaż nie raz przekonałam się, że może mieć ona różne oblicza, o czym zapewne przekonasz się przeglądając mojego bloga.

Co rozumiem przez "proste rzeczy"?
Proste rzeczy to dla mnie przede wszystkim rzeczy, które swoim stylem pozostawiają szerokie spektrum możliwości noszenia ich na różne sposoby. Czyli np. sukienka, która poprzez dodatki (szal, biżuteria) może być albo retro, albo minimalistyczna, a sama w sobie można powiedzieć, że nie narzuca żadnego konkretnego stylu, czyli pozostawia nam szerokie pole do noszenia jej na różne sposoby (a przez to może Ci posłużyć przez wiele lat - niezależenie od tego, czy akurat będziesz miała ochotę być bardziej romantyczna czy praktyczna w swoim stylu). Oczywiście nie jest łatwo znaleźć takie rzeczy, wiele z dostępnych obecnie ubrań już jakiś konkretny styl narzuca i pewnie nie wszystkie prezentowane przeze mnie tutaj rzeczy takie są, ale jedno jest pewne: są to rzeczy wyszukane pod kątem jakości i prostoty.
Na pewno znajdziesz tu sporo rzeczy, które zostały wykonane w Polsce przez małe firmy lub projektantów (bo to często przekłada się na lepszą jakość w porównaniu z ubraniami i dodatkami produkowanymi na masową skalę), ale nie jestem w tej kwestii ortodoksyjna. Jeśli gdzie indziej znajdę rzeczy spełniające moje kryteria - na pewno na blogu również się znajdą. :-)

P.S. Zapomniałam dodać, że mam na imię Hanna i bardzo miło mi Ciebie tutaj gościć :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz