wtorek, 22 września 2015

Za górami, za lasami była sobie prosta, elegancka sukienka…


A pewnie niejedna z nas szukała jej w sklepie! I to w sieciówce! Ja  nie twierdzę, że takiej sukienki tam nie można znaleźć. Ale to koszmarne przeglądanie tony ubrań, żeby dokopać się do odpowiedniego fasonu, później i tak okazuje się, że fason ok, ale nie mają rozmiaru, no i poza tym sukienka jest z poliestru, a tu dajmy na to lato upalne, a żeby jeszcze dopełnić koszmaru – sukienka  jest potrzebna bardzo pilnie!

Myślę, że niejedna z nas doświadczyła podobnej sytuacji. Doświadczyła tego i Monika Kamińska (znana wielu osobom ze swojego bloga „Black Dresses”), która po wielu bezskutecznych próbach kupienia prostej, eleganckiej sukienki, uszytej z naturalnej tkaniny, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i sama zaprojektowała, a później zleciła uszycie takiej sukienki.

Z tego wszystkiego zrodził się pomysł powołania do życia linii ubrań, które będą się odznaczały właśnie prostotą i będą kierowane do kobiet, które stawiają na nieprzekombinowane rzeczy w swojej szafie. I tak oto powstały sukienki uszyte z naturalnej, cienkiej wełny (tzw. cool wool, która, jak gwarantuje projektantka, nie gryzie nawet w najmniejszym stopniu.). Sukienki można obecnie kupić poprzez sklep internetowy www.monikakaminska.com, a także stacjonarnie w Warszawie (adres na stronie sklepu).


Sukienki są maksymalnie proste, delikatnie zaznaczają figurę, nie są jednak obcisłe, a to już duży plus (naprawdę nie wiem, kto wmówił nam kobietom, że tylko obcisłe jest sexy) i poza tym wreszcie odpowiednia, jak dla mnie, długość! Sukienki obecnie dostępne są w różnych rozmiarach i w kilku wariantach kolorystycznych (wszak nie każda z nas będzie się dobrze czuła w klasycznej czerni), np. w kolorze granatowym (i tu mocniej bije moje serce) czy bordowym.

Jak dla mnie nadają się na bardziej oficjalne okazje, nie wiem, czy umiałabym ze swobodą nosić taką sukienkę na co dzień, ale pewnie każda z nas zinterpretuje możliwości tej sukienki na swój sposób. :-)

Cieszę się, cieszę bardzo, że udało mi się markę pani Moniki odkryć i na pewno zaznaczę ją sobie na mapie moich odzieżowych odkryć. I poza tym obserwuję rozwój sytuacji, widziałam, że w sklepie pani Moniki pojawiły się ostatnio także proste szale, a prostoty, jak wiadomo, nigdy za dużo! :-)


 Monika Kamińska i jej prosta sukienka (wersja bordowa), źródło zdjęcia: blackdresses.pl
Adres sklepu internetowego: www.monikakaminska.com

A ciekawy wywiad z projektantką przeczytacie na stronie fashionprtalks.pl, a dokładniej TU.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz